Chovatelský den představil bioprodukty VLS

Tradiční prezentace ekologického zemědělství VLS na farmě Malý Hlavákov na Karlovarsku dnes přilákala stovky lidí.

Steaky a guláš, prodej vyzrálého hovězího masa BIO-chovu VLS, výstava zvířat i zemědělské techniky a samozřejmě tombola s věcnými cenami. To vše čekalo na návštěvníky tradičního Chovatelského dne v pátek 15. září na farmě Malý Hlavákov v Doupovských horách na Karlovarsku.
To nejlepší z produkce divize zemědělské výroby Vojenských lesů a statků si nenechaly ujít stovky návštěvníků, prezentaci ekologického zemědělství navštívili mimo jiné také náměstci ministra obrany Pavel Beran a Tomáš Kuchta. Vedle přehlídky chovného skotu chovaného v systému ekologického zemědělství byl součástí jubilejního ročníku tradiční zemědělské akce na Karlovarsku také prodej regionálních farmářských potravin. Zájemci si však mohli také vyzkoušet střelbu z luku či sledovat přehlídku koní.
Zemědělská výroba VLS ČR je zařazena do systému ekologického zemědělství a specializuje se na chov skotu masných užitkových plemen s produkcí v BIO kvalitě a výrobu BIO mléka.
Divize zemědělské výroby VLS ČR hospodaří na šesti a půl tisících hektarech zemědělské půdy v rámci tří zemědělských správ v chráněné oblasti Šumava, v Oderských vrších Nízkého Jeseníku a právě na Karlovarsku. Ročně na trh mimo jiné dodá 1,3 milionu litrů mléka v BIO kvalitě.