Olšinu ovládl Gigathlon

I přes nepříznivé počasí a s mírnými oměnami trasy kvůli nedávné kalamitě na Šumavě odstartoval tento víkend z rekreačního zařízení na Olšině švýcarský pětiboj Gigathlon 2017.

Vítězem mezinárodního závodu, který se málem s ohledem na kalamitu na Šumavě nekonal, se stal Švýcar Ramon Krebs před letošním vicemistrem pěti disciplín Čechem Pavlem Mužíčkem. Bronz si odnesl další závodník z kolébky Gigathlonu, Švýcar Benjim Beglinger.
Nejrychlejší ženou byla Eva Hurlimannová, opět ze země pod Alpami, druhou Anja Sturmová z Německa a bronz si odnesla po dvoudenním závodění domácí Barbora Soukupová.
Gigathlon je závod pěti disciplín, tři stovky účastníků mezinárodního klání na Olšině čekalo v sobotu nejdříve pětaosmdesát kilometrů na silničním kole z Olšiny přes Český Krumlov, Rožmberk, Vyšší Brod a podél Lipna do Horní Plané, odkud se vrátili na Olšinu. To vše museli závodníci absolvovat s celkovým převýšením 1283 metrů. A pak rychle do plavek, aby mohli v rybníku Olšina absolvovat tříkilometrovou plaveckou trať. Na plavání navazoval běh z Olšiny do Nové Pece po dvacetikilometrové trati s půlkilometrovým převýšením. Po přezutí do kolečkových bruslí pak odvážlivce čekala trať na Stožec a zpět. A závěr patřil horským kolům.