Školkaři prezentovali svou produkci

11. ročníku Školkařského dne VLS se zúčastnila asi stovka lesníků

Tradiční prezentace Správy lesních školek Vojenských lesů a statků se zúčastnila asi stovka kolegů z podniku, z Lesů ČR i dalších lesnických organizací. Od prohlídky produkce prostokořenného a krytokořenného sadebního materiálu z produkce VLS ve školkařském Středisku Lhota u Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi je neodradilo ani pošmourné počasí.
Účastníky nejdříve dopoledne přivítal vedoucí podnikových školkařů Pavel Draštík s vedoucím lesní výroby VLS Pavlem Češkou. Akce se zúčastnil také výrobní náměstek ředitele VLS Libor Strakoš. Odborná exkurze po areálu začala prohlídkou prostokořenného sadebního materiálu z letošní produkce a pokračovala prezentací sazenic pěstovaných metodou „na vzduchovém polštáři“ ve foliovníku a na přilehlých plochách. Kolegové školkaři během prohlídky také zodpověděli celou řadu dotazů ze strany účastníků.
Na školkařských střediscích podniku se ročně vypěstuje cca 9 milionů výsadby schopných prostokořenných a krytokořenných sazenic jehličnatých a listnatých dřevin. Správa lesních školek VLS disponuje nejmodernějšími technologiemi pro produkci sadebního materiálu. Krytokořenný sadební materiál v objemu 2 milióny kusů sazenic je pěstován zejména technologií na „vzduchovém polštáři“.
Převážná většina školkařské produkce Správy lesních školek nachází odbyt u jednotlivých lesních divizí podniku, sadební materiál však nabízíme také ostatním vlastníkům lesa.