Území ve správě VLS

Šest lesnických divizí VLS, čtyři v Čechách a dvě na Moravě, patří k nejzachovalejším lesním lokalitám nejen v ČR, ale v rámci celé Evropy.

Více ›

Informační centra

Veřejnosti slouží v Ralsku Informační centrum u Hradčanského rybníku, další vznikne po zrušení vojenského újezdu v roce 2016 na Brdech.

Více ›

Cyklostezky

V Ralsku jsme vybudovali na vlastní náklady desítky kilometrů tras pro cyklisty. Nyní jsou na řadě Brdy, které se otevřou veřejnosti počátkem roku 2016.

Více ›

Naučné stezky

Stezka Jeřáb, první naučná stezka VLS, slouží veřejnosti v Ralsku, přičemž v rybářské baště Olšina na Šumavě nalezne veřejnost zase expozici o daném okolí.

Více ›

Turistické trasy

Ve zrušených újezdech najdete desítky kilometrů tras. V lokalitách, kde probíhá armádní výcvik, se po značených stezkách můžete pohybovat o víkendu a svátcích.

Více ›

Tipy na výlet

Turistika v našich lokalitách představuje unikátní zážitky z přírody, které se vyhnula intenzivní lidská činnost. Zde je několik doporučení.

Více ›

Přírodní zajímavosti

51 zvláště chráněných území, 39 evropsky významných lokalit s výskytem vzácných rostlin a živočichů, devět z 41 českých ptačích oblastí.

Více ›

Památné stromy

Vážíme přírodního bohatství, které spravujeme. Pečujeme o 14 památných stromů, další čtyři desítky evidujeme jako „Významné stromy VLS“.

Více ›

Volná pracovní místa

VLS nabízí svým zaměstnancům zázemí silné a stabilní státní společnosti s 90tiletou historií s možností profesního i kariérního růstu.

Více ›

Povolenky k vjezdu

Pro žádost o povolení k vjezdu na účelové komunikace v lokalitách ve správě VLS slouží elektronický systém, který Vám pomůže svou žádost vyřídit on-line.

Více ›

Lesnický den v Ralsku 2018

42. ročník největší tuzemské oborové akce pro veřejnost proběhne na Skelné huti 22. a 23. června 2018

Více ›

Prodej čerstvých ryb

Na Šumavě a v Brdech nabízíme na našich sádkách maloobchodní prodej čerstvých ryb z čistých přírodních lokalit, z rybníků s ekologickým chovem.

Více ›

Stipendijní program VLS

Podporujeme studenty vybraných lesnických profesí, kteří mají zájem získat zaměstnání u VLS

Více ›

Mobilní mapová aplikace VLS

Aplikace pro návštěvníky Brd a Ralska s řadou zajímavých informací a encyklopedií vzácných živočichů a rostlin

Více ›

Svobodný přístup k informacím

Způsob podávání žádosti o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, jejich vyřízení a podmínky.

Více ›