Informační centra

V srdci bývalého vojenského prostoru v Ralsku, v obci Hradčany, se nachází první Informační centrum Vojenských lesů a statků ČR, s. p. Na trase spojující města Doksy a Mimoň v lokalitě protkané mnoha rybníky a pozoruhodnými pískovcovými útvary najdou návštěvníci expozici věnovanou historii území bývalého VVP Ralsko, historii i současnosti lesnictví v této oblasti, myslivosti, přírodním podmínkám, geologickým zajímavostem, floře a fauně, ochraně přírody a zároveň i možnostem turistického a rekreačního vyžití.
Informační centrum je svou polohou vhodným výchozím bodem jak pro zájemce o cykloturistiku, tak i pěší turistiku. Přímo od informačního centra vychází 3 turistické okruhy v délce 3,5 km; 8,5 km a 16 km do blízkého okolí borových lesů, rybníků a pískovcových skal. Nejkratší okruh je vyznačen jako Naučná stezka Jeřáb s osmi informačními panely.

Otevření dalšího Infocentra VLS ČR plánujeme v budoucnosti po zrušení vojenského újezdu v Brdech. Místo, čas i podoba expozice je zatím předmětem jednání.

Otevírací doba

Měsíc Den Hodina
duben, květen, říjen úterý – neděle 9.00 – 17.00 hodin
červen, červenec, srpen, září pondělí – neděle 9.00 – 17.00 hodin

Informační centrum Hradčany

Ralsko – Hradčany 458
471 24 Mimoň
Tel.: + 420 954 005 999
E-mail: infocentrum.hradcany@vls.cz