Novinky

Na Libavé o jelenech v říji a veverkách ZrzečkáchDatum publikace: 27. 9. 2016

U Staměřické lesní školky na lesní správě Velký Újezd byl ve čtvrtek 22. září připraven program zaměřený na těžbu a zrovna probíhající jelení říji. 45 žáků si během něj zopakovalo základní matematické a fyzikální pojmy, které využívá každý lesník.

„Počítali jsme objem válce a řešili výhody kladky. Kluci i holky příjemně překvapili ve znalostech o bionomii lesní zvěře. Nezaskočil je ani myslivecký popis těla jelena,“ popsala lesní pedagožka divize VLS v Lipníku nad Bečvou Romana Klevarová.

Páteční program pro předškoláky na lesní správě Potštát naopak přiblížil dvacítce dětí život veverky a lýkožrouta smrkového. Proskákali veverčí stezku, zvládli šiškovanou i přípravu zásob na zimu. Rozeznali, na kterém stromě právě probíhá kůrovčí party, a v teplém podzimním sluníčku vyslechli pohádku o skřítku Tvrdohlávkovi a mocném Libavákovi. Na závěr malí architekti postavili mechová obydlí pro Tvrdohlávka a spokojeně se vydali zpět do Potštátu.

„Programy lesní pedagogiky v období babího léta se stávají těmi nejoblíbenějšími. A není se čemu divit, slunce ještě hřeje, les hýří barvami, a když se vám po ránu za zády ozve jelen, je o tu správnou romantiku postaráno,“ uzavřela Romana Klevarová. Ta programy zajišťovala společně s kolegy Janem Zíchou a Antonínem Mičánem.