Novinky

Ústecké oslavy dřeva si užila pětistovka dětí Datum publikace: 27. 9. 2016

Tradiční podzimní akce v severočeské metropoli patří dřevorubecké show Timbersport, prezentaci lesní techniky, ale také dětem. Několik tisíc návštěvníků si v ústeckém letním kině o víkend užilo pestrý program a zatleskalo charitativní dražbě dřevěné sochy dřevorubce Martina Komárka, kterou uspořádal nadační fond Plamínek naděje. Její výtěžek je určen pro sedmiletou Marušku, která prodělala mozkovou obrnu a trpí epilepsií.

Zatímco se šestnáctka soutěžících tvrdých chlapů na pódiu „poprala“ o nominaci na mistrovství republiky ve dřevorubeckých disciplínách, děti si užily také bohatého doprovodného programu. Vedle divadélka na ně čekalo stanoviště lesních pedagogů VLS

Děti ve velkém nafukovacím stanu VLS mohly malovat, soutěžit v poznávání stromů a rostlin, skládat velké dřevěné puzzle nebo si vyzkoušet hru na dendrofon – hudební nástroj připomínající xylofon, který tvoří hranoly z různých druhů dřeva. Velký úspěch slavila také výroba papírových mysliveckých kloboučků.

Program pro asi 500 dětí, které stanovištěm lesních pedagogů VLS prošyi, zajistil Jan Kobr a Eva Zikmundová s Davidem a Terezkou Zikmundovými.