VLS zprovoznily multifunkční altán pro návštěvníky Olšiny

Ředitel VLS Josef Vojáček a ředitel šumavské divize podniku Petr Král dnes slavnostně otevřeli multifunkční altán v rekreačním zařízení Olšina, který bude sloužit jeho návštěvníkům.

Dřevostavba v šumavském rekreačním areálu u nejvýše položeného chovného rybníku v Česku má sloužit návštěvníkům jako posezení během běžného provozu, ale i k pořádání společenských, konferenčních a sportovních akcí.
„Jde o další investici v rámci zkvalitnění služeb pro návštěvníky, která navazuje na naše nedávné investice do sportovišť u Olšiny, expozice na rybářské baště, ale i do cyklotras a turistických stezek v okolí. V nejbližší době zde chceme vybudovat také návštěvnické středisko a ve stadiu projektové přípravy je také sportovní hala,“ dodal ředitel Vojáček.
Návštěvnické středisko na Olšině by mělo vzniknout s podporou evropských dotací v rámci programu přeshraniční spolupráce INTERREG a mělo by návštěvníkům přiblížit život v této části Šumavy i její historii včetně zaniklých obcí.
Rekreační zařízení VLS Olšina se nachází ve svazích nad přehradou Lipno a je zasazeno do přírody přímo na břehu nejvýše položeného chovného rybníku v České republice. Nabízí celou škálu služeb, od hotelového ubytování, přes rodinnou rekreaci v chatkách až po turistickou ubytovnu, či stanový tábor. V souvislosti s optimalizací nedalekého vojenského újezdu Boletice se okolní přírodní lokality otevřely v roce 2016 po desetiletích veřejnosti a region tak zaznamenává zvýšený zájem turistů. Olšina totiž nabízí klid panenské přírody, které se dlouhodobě vyhnul civilizační rozvoj, přitom návštěvníci díky její strategické poloze mají na dosah všechna hlavní návštěvnická lákadla Šumavy. Bývalý vojenský rekreační areál se proto těší především v posledním roce zvýšenému zájmu veřejnosti. Olšina letos hostila také celou řadu sportovních akcí, mimo jiné byla dějištěm závěrečného mítinku seriálu běžeckých závodů Běhej lesy.