Na dřevorubecký šampionát se registrovalo rekordních 57 závodníků

Na Skelné huti bude v červnu v rámci Lesnického dne startovat úřadující juniorský mistr světa Martin Švec, němečtí reprezentanti i kompletní národní špička, novinkou bude štafetový závod družstev.

Na národní šampionát, který je otevřen mezinárodní konkurenci, se registrovalo rekordních 57závodníků. Je mezi nimi úřadující světový juniorský šampion Martin Švec, pět německých reprezentantů i všichni borci české národní špičky.

Do bojů o Pohár VLS se nominují také čtyři nejlepší závodníci ze studentského národního mistrovství, které se odehraje 27. a 28. dubna v areálu střední lesnické školy Křivoklát – Písky.

Novinkou, na kterou se mohou návštěvníci těšit, bude pak divácky atraktivní štafetový závod družstev. Jde o obdobu soutěže „Štafeta národů,“ která je součásti světových šampionátů od roku 2008, v českých podmínkách nicméně budou družstva pouze tříčlenná, nikoliv čtyřčlenná. Ve štafetě na každého závodníka v paralelním závodě dvou týmů čeká trať s dvěma stojícími kládami a dvěma ležícími. Tu musí každý člen družstva zdolat v co nejkratším čase a předat v cíli štafetu týmovému kolegovi.

Seznam závodníků a propozice soutěží najdete aktuálně na tomto webu v sekci "Pro veřejnost" pod odkazem "Lesnický den v Ralsku 2017."