Novinky

Na dřevorubecký šampionát se registrovalo rekordních 57 závodníkůDatum publikace: 31. 3. 2017

Na národní šampionát, který je otevřen mezinárodní konkurenci, se registrovalo rekordních 57závodníků. Je mezi nimi úřadující světový juniorský šampion Martin Švec, pět německých reprezentantů i všichni borci české národní špičky.

Do bojů o Pohár VLS se nominují také čtyři nejlepší závodníci ze studentského národního mistrovství, které se odehraje 27. a 28. dubna v areálu střední lesnické školy Křivoklát – Písky.

Novinkou, na kterou se mohou návštěvníci těšit, bude pak divácky atraktivní štafetový závod družstev. Jde o obdobu soutěže „Štafeta národů,“ která je součásti světových šampionátů od roku 2008, v českých podmínkách nicméně budou družstva pouze tříčlenná, nikoliv čtyřčlenná. Ve štafetě na každého závodníka v paralelním závodě dvou týmů čeká trať s dvěma stojícími kládami a dvěma ležícími. Tu musí každý člen družstva zdolat v co nejkratším čase a předat v cíli štafetu týmovému kolegovi.

Seznam závodníků a propozice soutěží najdete aktuálně na tomto webu v sekci "Pro veřejnost" pod odkazem "Lesnický den v Ralsku 2017."