Týden u VLS ve znamení YPEF

Mezinárodní soutěž o lese a lesnictví YPEF 2017 jede tento týden na divizích VLS na plné obrátky. Zde jsou výsledky místních kol s fotogaleriemi z dnešních Karlových Varů, včerejší Mimoně a pondělního Klášterce nad Ohří.

V pondělí 23. ledna proběhlo místní kolo soutěže YPEF v Klášterci nad Ohří. Přestože v letošním roce jde již o sedmý ročník soutěže, do Ústeckého kraje zavítali „Mladí lidé v evropských lesích“ díky lesním pedagogům VLS vůbec poprvé. V prostorách klášterecké lesní správy Vojenských lesů a statků ČR s. p. přivítali pořadatelé devět soutěžících týmů. Své reprezentanty v mladší i starší kategorii sem vyslalo Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří a Gymnázium Kadaň. Vítězství a účast v regionálním kole si v obou kategoriích nakonec zajistili svými výkony studenti domácího kláštereckého gymnázia.

Na místní kolo do Karlových Varů zamířili gymnazisté z Chodova, Ostrova a samozřejmě nechyběli ani ti karlovarští. Karlovarská divize Vojenských lesů a statků ČR zde v prostorách SOŠ Pedagogické, Gymnázia a Vyšší odborné školy organizovala soutěž již podruhé. Ve středu 25. ledna dorazilo na slavnostní zahájení za doprovodu trubačů Doupovských Slivoňů osm soutěžních týmů. Všichni účastníci dopoledního klání předvedli kvalitní výkony. Ve starší kategorii s přehledem obhájil vítězství tým Gymnázia Ostrov a na stejnou školu putoval i titul vítěze místního kola v mladší kategorii. Na březnovém regionálním kole ve Žluticích, tak budou mít ostrovští gymnazisté dvojnásobné zastoupení.

Osm soutěžních týmu se utkalo také v Ralsku. Místní kolo organizované divizí VLS v Mimoni se odehrálo v kulisách lesního areálu na Skelné Huti. V mladší kategorii vybojoval postup do regionálního kola tým víceletého gymnázia Mimoň, ze starší kategorie postoupila trojice jejich spolužáků ze stejné školy. Také Gymnázium Mimoň tak bude mít v regionálním kole dvojnásobné zastoupení.
Zítra přineseme výsledky z Čučic, Jinců a Horní Plané,