Lyžařské soutěže lesníků mají vítěze

Dvaadvacátému ročníku zimní sportovní akce pracovníků v lesnictví a jejich rodinných příslušníků dominovali Petr Mencák z Lesů ČR a Hedvika Zahalková z týmu Lesníci.

Výborná atmosféra v kulisách bohatě zasněžených Krušných hor, skvělé azurové počasí s ideálními teplotami, bohatá účast i skvělé výkony, ale také přátelská atmosféra. To vše provázelo XII.ročník Lyžařských soutěží lesníků, který se odehrál o uplynulém víkendu v okolí Božího Daru.

Pátek patřil obřímu slalomu na „Slalomáku“ Ski areálu Klínovec, kde se na start postavilo 86 závodníků v osmi kategoriích. Výsledky mužského startovního pole již v pátek naznačily, kdo bude absolutním výtězem. Již zde dominoval Petr Mencák z týmu Lesů ČR, který se stal nejrychlejším mužem na svahu napříč kategoriemi. Ale pouze mužem – nejrychlejším závodníkem obřího slalomu byla nakonec totiž žena – šestnáctiletá dcera zaměstnance VLS Tereza Součková zajela v obou jízdách nejrychlejší časy a ovládla celkové startovní pole.

Hlavní nápor lesníků však zažila až sobotní hlavní sportovní disciplína – lesnický biatlon. Do ní se akreditovalo 115 závodníků v celém spektru vyhlášených startovních kategorií.

Biatlonová trať areálu Eduard vedla nádhernými přírodními kulisami za azurového počasí a teplot těsně pod nulou a strhla se na ní nádherná bitva. Pořadí jednotlivých kategorií naleznete ve výsledkových listinách, vítězem však byl každý, kdo dojel pod cílový oblouk.

Večer pak letošní ročník finišoval v obřím party stanu slavnostním vyhlášením vítězů a společenskou zábavou, kterou značně akcelerovala rocková formace Semtex. Zaplněný parket dokazoval, že téměř nikdo nenechal na trati úplně vše.