Registrace na národní dřevorubecký šampionát odstartovala

Mistrovství ČR v práci s motorovou pilou a soutěž operátorů vyvážecích souprav proběhne 16. a 17. června tradičně na Skelné huti v Ralsku v rámci Lesnického dne 2017. Registrovat se můžete již dnes.

Zájemci o start na XVI. mistroství ČR v práci s motorovou pilou – Poháru VLS, ale také soutěž operátorů vyvážecích souprav se mohou již dnes registrovat do startovního pole. Obě soutěže proběhnou tradičně v rámci Lesnického dne v Ralsku v pátek 16. a v sobotu 17.června 2017 v lesním areálu Sklená huť v Ralsku.

Dřevorubci se mohou hlásit do soutěže ve čtyřech kategoriích. Hlavní kategorií je souboj profesionálů, pro závodníky do 24 let je určena juniorská kategorie, v klání začátečníků se pak utkají ti, kteří se dosud neúčastnili dřevorubeckých soutěží nebo mají maximálně dvě účasti na těchto soutěžích. Týmová kategorie je pak určena tříčlenným mužstvům, jež lze sestavit napříč individuálními kategoriemi.

Soutěž Operátor vyvážecí soupravy JUNIOR 2017 je naopak vyhrazena pouze studentům odborných lesnických škol. Každá ze škol přitom do soutěže může přihlásit maximálně tři závodníky.

„Loňský šampionát na Skelné Huti proběhl s historicky rekordní účastí závodníků. Těší nás, že je zájem o dřevorubecký sport na vzestupu, máme radost, že přibývá především mladých závodníků. Budeme doufat, že letošní startovní pole bude minimálně stejně početné a rádi přivítáme nové zájemce,“ uvedl hlavní rozhodčí Pavel Češka.

Zda se loňskou rekordní účast podaří překonat, bude jasné po 31. březnu, kdy je uzávěrka registrace do soutěží.