Novinky

Oslavami lesa na Floře opět prošly davyDatum publikace: 24. 10. 2016

„Vypněte počítač či televizi! Odložte mobil nebo tablet! Odstavte nákupní vozík a vydejte se s námi poznávat někdy až neuvěřitelné zajímavosti přírody.“ Takové bylo motto již 6. ročníku veřejností oblíbených „Oslav lesa na Flóře“, které pořádají lesníci Olomouckého kraje pro obyvatele města Olomouce a okolí, jež mají zájem o přírodu.

Lesní pedagogové divize Lipník nad Bečvou a divize Plumlov byli součástí této akce. V pátek vzalo útokem nafukovací stan s ježkem přes 700 dětí z 33 škol olomouckého kraje. V sobotu byly aktivity lesních pedagogů nabídnuty i veřejnosti. Děti i dospělí si u VLS ČR mohli zasadit sazenici smrčku, naučili se rozeznávat stromy našich lesů a odkryli jsme jim i tajemství lesnických map. Na 20ti stanovištích lesníci připravili spoustu zajímavých aktivit, které prezentovaly péči o les a přírodu Olomouckého kraje. A kdo měl trochu štěstí navíc, mohl získat kromě malé pozornosti i hezkou výhru v tombole.

„Akce byla velmi povedená a těšíme se za rok zase na shledanou,“ okomentovala lesnický víkend v Olomouci lesní pedagožka VLS Romana Klevarová.