Novinky

Podzim v lese na Doupovsku děti bavíDatum publikace: 17. 10. 2016

Devatenáctičlenná skupinka čtvrťáků a šesťáku ze základní školy v Kynšperku si přivezla na Bukovinu slunečné počasí a dobrou náladu. Po úvodním rozehřátí účastníky trochu zchladila návštěva sněžné jámy, prohlídka uskladněných sazenic dubu a povídání o podzimní výsadbě. Že šlo jen o pokles teploty, nikoli zájmu dokázalo nadšení, s jakým se hrnuli podávat přepravky se stromky na valník traktoru. Chvíle odpočinku nastala při sběru žaludů, jejich „luštění“ a popsání postupu jejich výsevu ve školkách. Poté už se přešlo k problematice okusu zvěří. Děti se dozvěděly, která zvěř co okusuje, a proč. V porostu vyhledaly okousané stromky a probraly, jaké možnosti mají lesníci při jejich ochraně. Kyblíky s repelentem už potom otvíraly řádně natěšené a proškolené.

„Tempo nebylo vysoké, ale o to pečlivěji všichni pracovali. Důkazem jejich zručnosti s kartáči byl i fakt, že se pracanti zpět do školy vraceli docela čistí. Při zápalu boje, který byl z dětí patrný, to byl překvapivý výsledek,“ hodnotí aktivitu lesní pedagožka Jana Hynková.

S úsměvem na tváři a pozdravem „Lesu zdar!“ se kynšperští po tříhodinové vycházce rozloučili s Doupovem a vydali se zpět do svých školních lavic.