Povídání s předškoláky z Šumavy o podzimu

O tom, co se děje na podzim v přírodě, si povídal s dětmi ve třech mateřských školách na Šumavě náš lesní pedagog Jirka Flíček.

Co je to podzim? Na Wikipedii se dočtete, že podzim je jedno ze čtyř ročních období, je to přechod mezi létem a zimou. To ví ale přeci už i děti v mateřské školce. Co se však reálně v přírodě a především v lese na podzim děje se dozvěděli od lesního pedagoga divize VLS v Horní Plané Jiřího Flíčka.

Ten se s kolegy v říjnu vypravil do dvou mateřských škol ve Volarech a jedné v Černé v Pošumaví. S dětmi si povídali, proč padá listí ze stromu, proč mění svou barvu, co dělají zvířátka, jak se chystají na další roční období – na zimu.

„V rámci povídání o zvířátkách jsme se učili i pojmenovat jednotlivé zvířecí rodinky. Děti se někdy mysliveckému pojmenování smály, ale určitě si jej zapamatovaly,“ dodal Jirka Flíček.

A program dětem zpestřili opět hrou, aby si vše lépe zapamatovaly. „A tak jsme si při venkovním programu, kdy nám to počasí dovolilo, hráli třeba na veverky a snažili se ještě najít nějaké zásoby na zimu,“ uzavřel lesní pedagog z Šumavy.