Plumlovská divize VLS má nové sídlo

Pásku u zrekonstruované bývalé myslivny přestřihli v úterý 4. října ředitel VLS Josef Vojáček s ředitelem divize Jaroslavem Melicharem

Od 1. října se oficiálně změnilo sídlo divize Plumlov ze staré nevyhovující budovy na adrese Lesnická 463 na novou adresu Žárovice 31. Název divize Plumlov zůstává i nadále stejný, neboť Žárovice jsou součástí obce Plumlov.

Nové ředitelství se přestěhovalo do zrekonstruované původní myslivny, kde bylo pro jeho kapacitní potřeby vytvořeno podkroví. Vedlejší stavba lesní správy byla opravena a celý areál byl sladěn do jednoho stylu. Původní myšlenka zde vytvořit sídlo divize vznikla již v roce 2010. Delší dobu trvalo vydání územního a stavebního povolení. Samotná realizace stavby začala v roce 2013 a dokončena byla v srpnu 2015.

„Skoro celý rok dále trvalo vydání kolaudačního souhlasu, neboť se stavbou spojená kolaudace veřejného vodovodu byla prodloužena, a proto jsme se do nových prostor mohli nastěhovat až nyní,“ vysvětll ředitel divize VLS Plumlov Jaroslav Melichar.

Slavnostní zahájení provozu nových budov proběhlo v úterý 4. října po poledni, kdy byla přestřižena páska ředitelem státního podniku Josefe Vojáčkem, ředitelem divize Jaroslavem Melicharem a lesním správcem Jindřichem Hýžou. Před původní budovou ředitelství divize rostou dvě metasekvoje a jejich potomek byl při otevření zasazen před novými budovami jako symbol pokračování působení divize v novém areálu.

Slavnostnímu zahájení přihlíželi nejen zaměstnanci VLS, ale také zástupci Vojenského úřadu Březina, Vojenské akademie Vyškov i zástupci stavební firmy.