Předškoláci v Ralsku chystali veverkám zásoby na zimu

Padesátka dětí z mateřské školy Duha v Mladé Boleslavi v pátek 23. září zkoumala les i jeho obyvatele s lesníky VLS v Ralsku.

I přes velkou zimu si děti z mateřinky program užily. S lesní pedagožkou místní divize VLS Evou Zikmundovou a lesním Patrikem Kašpárkem z lesní správy Břehyně zahájili program seznámením s tím, kdo je lesník, jak se liší od myslivce, a o co se v lese stará. Předškoláci si prohlédli porostní mapu a k velkému pobavení zjistili, že les velký jako předškolák je značen zcela jinou barvou než vzrostlý porost stáří jejich babičky či paní učitelky.

„Poté se malí návštěvníci od Patrika dozvěděli něco o zvířátkách - nejdříve na obrázcích, pak si mohli osahat lebky, parohy a kůže. A závěrem je čekala návštěva záchranného koutku, kde se jim dostalo přednášky o dravcích, která je velmi zaujala,“ popsala Eva Zikmundová.

Závěr byl samozřejmě věnován hrám v lese, během kterých předškoláci připravili zásoby na zimu veverkám, uklidili klest z mlaziny a celou dobu museli dávat pozor na létající káně, aby se nestali jeho kořistí.