Rožnovský skanzen ožil myslivostí, představili se lesní pedagogové i trubači

Šest trubačů Vojenských lesů a statků z Lipníku nad Bečvou zahájilo v sobotu 29. srpna program akce Myslivosti zdar v dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm.

Šest trubačů Vojenských lesů a statků z Lipníku nad Bečvou zahájilo v sobotu 29. srpna program akce Myslivosti zdar v dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm. Akce pro příznivce myslivosti a přírody ve Valašském muzeu v přírodě se o posledním prázdninovém víkendu zúčastnili také podnikoví lesní pedagogové.

Oslavy Hubertova cechu přilákaly vedle stovek dospělých i desítky dětí. Především jim byla věnována čtyři stanoviště lesních pedagogů na louce v centru skanzenu. „Připravili jsme tematické stanoviště věnované myslivosti, kde návštěvníci mohli poznávat trofeje i rozpoznávat stopy zvěře. Hned vedle si návštěvníci mohli otestovat znalosti u rozpoznávání stromů a křovin. Pro nejmenší zde bylo připravené dřevěné puzzle. Třetí stanoviště se základy bylinkářství a poznáváním dřevin po hmatu přilákalo vedle dětí také seniory. U lesní dílny se pak pilně kreslilo a vyráběly dřevěné medaile,“ popsala lesní pedagožka VLS Romana Klevarová.

Vedle pětičlenného týmu lesních pedagogů měli v dřevěném skanzenu napilno i trubači VLS z divize v Lipníku nad Bečvou. Od jedenácti hodin dopoledne se v Janíkově stodole konala Svatohubertská mše, kde se představili s pěveckým sborem svatého Huberta z Loučky. Vedle toho se postarali o slavnostní fanfáry při vyhlašování vítězů řezbářské soutěže. V odpoledních hodinách zatroubili klasickou starou českou loveckou hudbu a návštěvníky seznámili s nejznámějšími hlaholy a loveckými signály.

Celý koncert svým slovem doprovodil Ing. Jeniš, který na závěr popřál za Vojenské lesy zdar české myslivosti.