Doupov o víkendu žil myslivostí

Chovatelská výstava karlovarské divize VLS s doprovodným programem přilákala do Doupovských hor tisíce návštěvníků.

Okol tří tisíc návštěvníků si nenechaly ujít největším akci pro mysliveckou veřejnost na Karlovarsku, chovatelskou přehlídka divize VLS Karlovy Vary s podtitulem ČLOVĚK-LES-ZVĚŘ. Akce prezentující to nejlepší z obří honitby Doupov z uplynulé sezóny představila na šest stovek trofejí celého spektra spárkaté zvěře, mezi nimiž svou kvalitou excelovaly především mimořádné exponáty jelena siky japonského.

Katalog výstavy tak byl rozprodaný již během dopoledne. Vedle nejsilnějších trofejí jelenů vzbudila velký zájem návštěvníků venkovní expozice raritních trofejí. Nejen mysliveckou veřejnost pak oslovil také prostorný panel s preparáty, který měl na výstavě premiéru.

Součástí programu byl také jubilejní desátý ročník soutěže mysliveckých trubačů „Parforsní kňour,“ na které se v celé řadě kategorií prezentovalo již tradičně široké spektrum interpretů lovecké hudby od těch nejmladších až po zkušené hudebníky. A odborná porota ve složení Jiří Vitoušek, Jakub Vogel a Zdeněk Svatoň vedená předsedou Vítem Skořepou neměla opravdu jednoduchou práci, protože se ve startovním poli sešlo 97 účastníků, kteří vesměs předváděli excelentní výkony. Mezi sólista pak podle jejich verdiktu dominovala v kategorii do 18 let Adriana Říhová, v seniorech pak Pavla Ryjáčková. Vítězství v kategorii duetů si odnesli Hubert Hubík a Jana Kozubíková, mezi soubory pak vítězství slavili trubači formace Žluťásek v mladší kategorii. Prvenství ve starší kategorii zase zůstalo domácím Doupovským slivoňům, uměleckému tělesu hostující divize VLS Karlovy Vary.

A nechyběl ani bohatý program pro děti včetně několika stavenišť lesní pedagogiky, prezentace vojenské a hasičské techniky, ukázky koní, ale i prodejní stánky. Šest stanovišť lesních pedagogů absolvovaly na tři stovky návštěvníků, kteří si mimo jiné u stánku školkařů VLS ze střediska Bukovina zasadili a domů odnesli bukovou sazenici.

Partnerem akce byla agentura CzechTourism a její internetový portál Kudy z nudy.

Výsledky soutěže PARFORZNÍ KŇOUR 2017

Sólisté do 18ti let
1. Adriana Říhová
2. Anna Šneidarová
3. Jiří Horník

Sólisté nad 18 let
1. Pavla Ryjáčková
2. Petr Picek
3. Petr Pošta

Dua
1. Hubert Hubík - Jana Kozubíková,
2. Kristýna Adámková - Dana Vajcová
3. Andrea Březinová - Pavlína Rejchrtová

Soubory do 18ti let
1. Žluťásek
2. Trubači SLŠ Písek
3. Žlutická ruleta

Soubory nad 18 let
1. Doupovští slivoni
2. VLS Plumlov a přátelé
3. Šumavští trubači

Speciální cena pro nejmladší účastnici
dárkový koš za statečnost pro Marušku Rodinovou.