"Čtyřiadvacaterák z Libavé" má dnes premiéru na Natura Viva

Mimořádný úlovek z aktuální lovecké sezóny z Libavé, který představuje druhou nejsilnější trofej v historii VLS, má dnes veřejnou premiéru na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem.

Veřejná premiéra této výjimečné trofeje byla původně plánována na až červnovou chovatelskou výstavu divize Vojenských lesů a statků Lipník nad Bečvou, která je součástí největší lesnické akce pro veřejnost na Moravě ARMÁDA, LESNICTVÍ A MYSLIVOST NA LIBAVÉ. Nakonec jsme však vyslyšeli žádost pořadatelů výstavy NATURA VIVA v Lysé nad Labem a "Čtyřiadvacaterák z Libavé" bude středobodem podnikové expozice na této akci.

Jelena ulovil v sobotu 17. září loňského roku v honitbě Libavá náš vážený lovecký host František Chmelík. Unikátní exemplář svou bodovou hodnotou 228,27 CIC představuje v devadesátileté historii vojenských lesů historicky druhou nejsilnější trofej jelena evropského z volného chovu.

Honitba Libavá se rozprostírá v Oderských vrších, které jsou domovinou nejkvalitnější tuzemské populace jelení zvěře, ale také poslední moravské populace tetřívka obecného.

Expozice VLS na Natura Viva je dále doplněna dalšími třemi trofejemi jelena loňského roku z Libavé (212,69IC, 204, CIC a 19,59 CIC). Divize VLS Mimoň pak prezentuje dvěma trofejemi jelena z chovu v oboře Židlov (196,17 a 194,24 CIC), trofejí daňka skvrnitého (174,34 CIC) a dvěma exempláři muflona (208,5 a 206,85 CIC) z chovu v oboře Velký Dub.

Trofeje si na výstavě Natura Viva můžete prohlédnout do neděle 28. května, myslivecká veřejnost na Moravě pak unikátní exemplář z Libavé uvidí v rámci chovatelské výstavy divize VLS Lipník nad Bečvou, která je součástí akce Armáda lesnictví a myslivost na Libavé. Ta se odehraje v sobotu 10. června v lesním areálu Heřmánky v lokalitě lesní správy Potštát.