Běhej lesy: Na Brdy je vyprodáno!

Zahajovací závod populárního seriálu, který se běží v přírodní lokalitě ve správě VLS, je bezmála dva měsíce před startem naplněn.

Závod Běhej lesy Brdy, který odstartuje celý seriál Běhej lesy 22. dubna, naplnil svou kapacitu. V registracích organizátoři otevřeli čekací listinu, na kterou se mohou zájemci zapisovat. V případě, že někdo neuhradí startovné včas a registrace mu propadne, mohou zaujmout jeho místo na startu.
Vojenské lesy a statky jsou partnerem celé série sportovních mítinků pro veřejnost v přírodě. Na Brdy státní podnik přizval organizátory v loňském roce poprvé, tedy ihned poté, co se zrušený vojenský újezd otevřel veřejnosti. Již premiérový ročník byl plně naplněn a zájem veřejnosti svědčí o tom, že přírodní lokality ve správě Vojenských lesů a statků, které patří k nejzachovalejším lesním celkům v Evropě, jsou pro amatérské sportovce lákadlem.
Proto Vojenské lesy a statky ve spolupráci s agenturou Raul pro letošní sérii Běhej lesy připravily novinku - závod Běhej lesy Boletice, který závodníky zavede do "Zakázané Šumavy," přírodních lokalit, které byly jako součást jihočeského vojenského újezdu Boletice na Českokrumlovsku po desítky let široké veřejnosti uzavřeny. Závod Běhej lesy Boletice startuje v sobotu 16. září z rekreačního střediska VLS Olšina u nejvýše položeného stejnojmenného chovného rybníku v Česku a uzavře letošní ročník populárního běžeckého seriálu.