Novinky

Literární soutěž VLS vyhrál školák z Liberce Datum publikace: 21. 10. 2016

Celkem se v literární soutěži VLS sešlo na čtyři desítky děl. S vybíráním vítězů tak měla porota těžkou práci. Nakonec za vítěze zvolila libereckého školáka Matouše Baladu. Za ním se na druhé příčce umístily Adélka a Zuzanka Řehořkovy ze Zákup, třetí skončila Andrea Strejčková z Bělé pod Bezdězem.

„Ve většině případů šlo mimořádně kvalitní dílka, úroveň soutěže nás překvapila. Vzhledem k počtu i kvalitě dokonce uvažujeme o vydání pohádek v malém sborníku,“ poznamenal vedoucí lesních pedagogů VLS Jan Kobr.

Školní soutěž inspirována Lesnickým parkem Bezděz byla určena pro žáky základních škol, nebo adekvátních tříd víceletých gymnázií, z Libereckého i Středočeského kraje. Úkolem soutěžících bylo vymyslet, napsat a ilustrovat krátký příběh, který bude splňovat dvě základní podmínky. Za prvé se v obsahu pohádky musel objevit hrad Bezděz, les, lesník, myslivec, lesní zvěř či pohádkové lesní stvoření. Druhou podmínkou bylo kritérium, které musí splňovat snad každý správný pohádkový příběh – musel mít dobrý konec.

Předání věcných cen prvním třem vítězům soutěže proběhne vestředu 26. října ve 14.00 hodin na ředitelství divize VLS v Mimoni.

Vítězové soutěže:

1. místo: Matouš Balda, ZŠ Doctrina Liberec

2. místo: Adélka a Zuzanka Řehořkovy, Zákupy

3. místo: Andrea Strejčková, ZŠ Bělá pod Bezdězem

4. místo: Tereza Poláková, ZŠ a MŠ Kamenický Šenov

5. místo: Soňa Řehořková, ZŠ Bělá pod Bezdězem

6. místo: Veronika Procházková, ZŠ Bělá pod Bezdězem

7. místo: Lukáš Ginzl, ZŠ Bělá pod Bezdězem

8. místo: Matěj Smejkal, 2. oddělení ŠD Beroun – Závodí

9. místo: Ludvík Jakub Roubíček, ZŠ Bělá pod Bezdězem

10. místo: Marie Drchotová, ZŠ Šluknovská 2904, Česká Lípa