Novinky

Olšina se připojila k olypijskému svátku, od víkendu patří na týden dětemDatum publikace: 15. 8. 2016

Ředitel šumavské divize VLS Petr Král všem popřál dobré počasí a příjemný pobyt v rekreačním areálu Vojenských lesů a statků a na děti den po příjezdu k nejvýše položenému chovnému rybníku v Čechách čekal celodenní program v režii podnikových lesních pedagogů. Dopoledne si vyzkoušely svoje znalosti přírody při zábavném dopoledni o lesnictví, přírodě a myslivosti, odpoledne pak strávily pohybovými aktivitami. Na šesti stanovištích na břehu na ně čekal skok v pytli, týmový štafetový skok do dálky, vybíjená, překážková dráha, lanová cesta i přetahování lanem. Na hladině rybníka si pak pod dohledem lesních pedagogů zazávodily na raftech.

Dětská olympijská vesnička Olšina je součástí Olympijského parku Rio – Lipno, který je největším českým epicentrem fanouškovského dění k probíhající letní olympiádě v Brazílii. Organizátorem celého projektu je Český olympijský výbore. Na týdenním turnusu budou děti denně z Olšiny vyjíždět do nedalekého olympijského parku, kde si tak mohou vyzkoušet více než40 olympijských a neolympijských sportů. Vedle pestrého sportovního programu čeká účastníky tábora také setkání se slavnými sportovci současnosti i minulosti.
Většinu osazenstva dětské olympijské vesničky tvoří přitom školní kolektivy z pěti tříd základních škol a víceletých gymnázií, které vyhrály postupovou soutěž Sazka olympijský víceboj – program českého olympijského výboru, jenž má motivovat děti ke sportování. Tábor sám však není nijak zaměřen na vrcholový sport, ale především na zážitky, které nabízí Olympijský park Rio - Lipno.