Lesníci VLS opět zorganizovali pro šumavské seniory mezigenerační předvánoční akci

Jedním ze splněných přání seniorů z Domova důchodců v Horní Plané na Šumavě se i letos stalo společné vánoční tvoření s lesní pedagožkou VLS a dětmi z místní základní školy. Radost všem udělala také jedlička od Vojenských lesů a statků, jmelí i pečení perníčků.

Mezigenerační předvánoční setkání v domově pro opuštěné seniory v Horní Plané se díky lesní pedagožce VLS Růženě Heřmánkové stává tradicí. I letos se na začátku adventu sem dorazili školáci z místní základky, aby strávili s obyvateli domova důchodců pár adventních chvil nad výrobou dekorací, cukroví a zdobením jedličky, kterou darovaly VLS.
„To, co však přineslo tu správnou atmosféru, byly především chvíle strávené při vytváření vánočních ozdob a dekorací, jak jinak s využitím převážně přírodních materiálů, při němž se zabavili jak naši osmáci, tak i ti mnohem dříve narození. Spokojené úsměvy nad hotovým dílem, vzájemná přání všeho dobrého i předání drobných dárků, které děti pro seniory samy vyrobily, už jen podtrhly smysluplnost těchto setkání, jejichž součástí můžeme být,“ okomentovala to lesní pedagožka VLS Růžena Heřmánková.