Dřevorubci VLS ladili před šampionátem formu úspěšně

Jindřich Fazekaš na Husqarna Challenge v Ratajích nad Sázavou v profesionálech třetí, Marek Knotek z karlovarské divize dominoval juniorům.

Třetí ročník soutěže pro dřevorubce, kteří používají mašiny předního světového výrobce motorových pil ze Švédska, svedl o předposledním květnovém víkendu do Ratají nad Sázavou opět špičkové závodníky a na tomto mítinku, který je poslední zkouškou před národním šampionátem, prověřil jejich formu.
Soutěže se zúčastnila dvacítka závodníků, z nichž šest startovalo v juniorské kategorii, a závodníci z řad našeho státního podniku se v ní neztratili.
Za VLS soutěžili Jindřich Fazekaš a Pavel Češka v kategorii Profesionál a Marek Knotek v kategorii Junior.
Dřevorubci VLS získali medaile ve všech pěti dílčích disciplínách, o které se rozdělili Fazekaš a Češka. Jindřich Fazekaš získal stříbro v kácení a bronzové medaile ve výměně řetězu, kombinovaném řezu a odvětování. Stříbrnou medailí v řezu na podložce doplnil kompletní sbírku Pavel Češka.
V celkovém pořadí se mezi Profesionály umístil na třetí, bronzové, příčce právě zkušený Jindřich Fazekaš, za největší úspěch však lze považovat celkové vítězství Marka Knotka, zaměstnance divize Karlovy Vary, lesní správy Valeč, v kategorii Juniorů.
Celkovým vítězem se stal Martin Pňaček, před Jiřím Kadavým a již zmíněným Jindřichem Fazekašem.