Registrace na dřevorubecký šampionát a soutěž „vyvážeček“ otevřena

Vojenské lesy a statky otevřely registraci na letošním mistrovství republiky v práci s motorovou pilou i do soutěže operátorů vyvážecích souprav. Oba závody tradičně proběhnou v rámci Lesnického dne v Ralsku na Sklené huti 22. a 23 června 2018.

Termín pro registraci na XVII. mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou je do 31. března 2018. Své přihlášky mohou zájemci zasílat v elektronické formě na adresu pavel.ceska@vls.cz. V rámci letošního šampionátu pro ně jsou připraveny tradičně tři individuální kategorie: Profesionál, Junior a Začátečník (kategorie pro ty, kteří se zatím nezúčastnili dřevorubeckých soutěží, či mají na národním šampionátu maximálně dva starty). Od loňského roku je součástí dřevorubeckého klání na Skelné huti také soutěž pro čtyřčlenné týmy.
Soutěž Operátor vyvážecí soupravy Junior 2018 je vedle toho určena výhradně žákům odborných lesnických škol, přičemž každá škola do ní může registrovat maximálně čtyři účastníky. Uzávěrka přihlášek, které je třeba zaslat také na adresu pavel.ceska@vls.cz je 30. dubna.
Bližší podmínky naleznete v letácích pod tímto článkem, podrobné propozice a informace o organizaci budou zveřejněny do 15. dubna (MČR v práci s motorovou pilou) a do 15. května v případě soutěže operátorů vyvážecích souprav.