Vánoční stromy z Ralska opět míří do dětských domovů na Liberecku

Vánoční stromky z bývalého vojenského prostoru Ralsko udělají i letos radost dětem na Liberecku. VLS je letos dodají osmi dětským domovům v kraji, ale také do několika škol.

„Jde o tradiční předvánoční akci, kterou nabízíme dětským domovům od roku 2006, většinou chtějí stromky pro každou „rodinku,“ tedy skupinu dětí, a jeden strom do společných prostor. Většinou jde o borovičky, tedy dřevinu, která na území Ralska dominuje,“ uvedl ředitel VLS v Mimoni Roman Vohradský.
Vánoční stromky z bývalého vojenského újezdu domovům již tradičně státní lesnický podnik nabízí zdarma i s dovozem. Většinu stromků již lesníci rozvezli, aby si s nimi děti užily celý advent i Mikuláše.
Vánoční stromky z divize VLS v Mimoni tak letos zkrášlují Vánoce dětem z domovů ve Frýdlantu v Čechách, Hamru na Jezeře, Liberci, České Lípě, Semilech, Dubé – Deštné, ale i v Jablonném v Podještědí a v Krompachu. Vedle toho se objeví také ale v základních a mateřských školách v kraji – mimo jiné v mimoňských mateřinkách Mírová a Letná, i v MŠ Ralsko, stejně jako v tamní základní škole.