Hlasujte pro Stavbu s vůní dřeva

Padesátka architektonických studií bojuje v 5. ročníku studentské soutěže, která podporuje využívání dřeva jako materiálu z obnovitelných zdrojů. Vyberte, která se vám líbí.

Soutěž Stavby s vůní dřeva podporuje zájem studentů o dřevo jako o obnovitelný stavební materiál. Proto soutěž podporují také Vojenské lesy a statky společně s Lesy ČR a ministerstvem zemědělství.
Do letošního ročníku architektonického klání se přihlásilo 66 studentů s 50 soutěžními díly. Jejich díla bude již tradičně hodnotit odborná porota, tento rok poprvé však své favority může vybírat také široká veřejnost v internetovém hlasování na www.stavbysvunidreva.cz/hlasovani. Každý, kdo se zapojí do hlasování v obou soutěžních kategoriích „Návrhy dřevěných konstrukcí“ i „Návrhy dřevěných staveb,“ a k tomu zodpoví jednoduchou soutěžní otázku, může vyhrát sadu dřevěných módních doplňků od společnosti Desles. Hlasovat je možné celé léto až do 3. září.
Vítěze odborné poroty, široké veřejnosti i partnerů soutěže oznámí organizátoři na slavnostním vyhlášení 12. září v Brně.

Soutěž vyhlašuje Nadace dřevo pro život, jejímž posláním je podporovat dřevo jako naši významnou obnovitelnou surovinu. Ve svých projektech veřejnosti ukazuje, že se nemusí o české lesy bát. „Naši lesníci se o ně dobře starají a plochy porostlé lesem i zásoba dříví v lesích přibývá,“ zdůrazňuje šéfka projektu Stavby s vůní dřeva Lenka Trendová.