Novinky

Do uzávěrky dětské literární soutěže o Bezdězsku zbývá měsícDatum publikace: 31. 8. 2016

Měsíc před uzávěrkou, jež je stanovena na 30. září, se již sešla celá sbírka děl, šanci uspět mají ale ti, kdo by se chtěli ještě zapojit. Školní soutěž je určena pro žáky základních škol, nebo adekvátních tříd víceletých gymnázií, z Libereckého i Středočeského kraje. Úkolem soutěžících je vymyslet, napsat a ilustrovat krátký příběh, který bude splňovat dvě základní podmínky. Za prvé se v obsahu pohádky musí objevit hrad Bezděz, les, lesník, myslivec, lesní zvěř či pohádkové lesní stvoření. Druhou podmínkou je kritérium, které musí splňovat snad každý správný pohádkový příběh – musí mít dobrý konec. Délka pohádky musí být do maximálně jedné strany A4.

„Zatím se nám sešlo asi dvacet soutěžních děl a již teď je jasné, že porota nebude mít rozhodování lehké, některé příběhy jsou opravdu nádherně zpracované,“ dodal vedoucí lesních pedagogů VLS Jan Kobr.

Ze všech pohádek pak porota vybere ty nejhezčí, přičemž jejich autoři získají atraktivní věcné ceny. Vyhlášení vítězů proběhne ve středu 26. října na ředitelství divize VLS v Mimoni.

Přesné propozice aplakátek najdete v příloze.