Obchod s dřevem

Vojenské lesy a statky ČR, s. p. patří k největším českým producentům. Ročně dodá na trhy cca 900 tis. m3 surového dříví. Obchodní činnost společnosti se řídí transparentními obchodními pravidly.

Podle nové obchodní strategie z roku 2015 dodává společnost přibližně polovinu své produkce prostřednictvím volných trhů. Dříví VLS je tak obchodováno přes prezenční a elektronické aukce. V nich je dříví prodáváno na lokalitě odvozní místo, a to jak díky střednědobým (ročním a kvartálním) kontraktům, tak prodejem již vyrobených konkrétních sortimentů. Dalším odbytovým kanálem je prodej přes komoditní burzy a stálou část sortimentu prodáváme také prostřednictvím aukcí „na stojato“.

Nabídku sortimentu VLS naleznou odběratelé tradičně na portálu www.aukcedreva.com a nově také především na elektronickém aukčním portálu partnerské státní lesnické společnosti Lesy České republiky VARS https://lesycr.cz/o-nas/elektronicke-aukce-drivi/. Zde tak zájemci naleznou konsolidovanou akční nabídku státních lesnických firem.

Další část dodávek realizujeme prostřednictvím obchodního oddělení ředitelství státního podniku v Praze směrem k velkým odběratelům a zpracovatelům, se kterými jsou uzavřeny rámcové smlouvy.

Vedle surového dříví nabízíme širokou škálu sortimentů vyrobených na přání zákazníka. Garantujeme rovnoměrnost a plynulost dodávek ve smluvním období a kvalitu vyrobených sortimentů.

Část surového dříví je dodávána také regionálním odběratelům.

Všechny lesní hospodářské celky jednotlivých divizí jsou držiteli certifikátů „PEFC“ a „CoC“, které zaručují systém ověřování spotřebitelského řetězce dřeva.

Kontakt:
Ing. Petr Pradáč
tel.: +420 954 009 270
e-mail: petr.pradac@vls.cz

Možnosti nákupu dříví