Nabídka pro školy

Lesní pedagogové Vojenských lesů a statků poskytují své programy veřejnosti zdarma. Domluva o rozsahu a obsahu konkrétní akce je vždy na osobním jednání. Většinou je program koncipován jako vycházka s lesníky do přírody v lokalitách, kde působíme. Na děti zde čekají stanoviště s úkoly a ukázkami, učí se rozeznávat dřeviny, byliny a keře, určovat jejich stáří, setkají se s lesníky a myslivci i jejich pomocníky (pracovní koně, lovečtí psi). Program je proložen zábavnými hrami i příjemnými aktivitami, jako je opékání buřtů.

Kde nás najdete?

Největší centrum lesní pedagogiky vybudovaly Vojenské lesy a statky ČR, s. p. na divizi Mimoň v bývalém vojenském újezdu Ralsko, kde pro širokou veřejnost funguje Informační centrum v Hradčanech, na které navazuje naučná stezka Jeřáb. S lesní pedagogikou VLS ČR se však setkáte i v dalších lokalitách, v působnosti našich divizí:

• v Doupovských horách na Karlovarsku,
• na Brdech mezi Jinci a Klatovy,
• mezi Českým Krumlovem, Volary v Horní Plané na Šumavě
• v Oderské vrchovině u Olomouce
• v Drahanské vrchovině u Prostějova

Školy, dětské tábory, ale i další skupinoví zájemci si tak mohou celoročně rezervovat termín a vyrazit do lesů obhospodařovaných VLS ČR, s. p.

Můžeme pro Vás zajistit také program přímo ve škole nebo se můžeme domluvit na účasti lesních pedagogů VLS na Vaší akci.

Máte-li zájem, kontaktujte nás, rádi Vás u nás přivítáme. Podrobnější informace k programu a rezervaci jednotlivých termínů zajišťuje:

Mgr. Jan Kobr
vedoucí lesních pedagogů
Vojenské lesy a statky ČR, s. p.
Pod Juliskou 1621/5, 160 00 Praha 6 - Dejvice
Tel.: + 420 725 917 817
E-mail: jan.kobr@vls.cz